תופעות לוואי בהסרת שיער בלייזר

השוואת מחירים - חסכו עד 50%

עולם היופי והטיפוח מציע לנוהרים אחריו עוד ועוד חידושים לשימור הנעורים. פנים חלקות ומתוחות או גוף מחוטב נטול שומנים מושגים הודות לטכנולוגיות מתקדמות, שהאפקטיביות הרבה שלהן כוללת גם סכנות. גם הסרת שיער בלייזר היא דוגמה לטיפולים חדשניים אשר מציעים גוף חלק נטול שיער אך כוללים גם סכנות ותופעות לוואי אפשריות. לכן, חשוב לבצע סקר שוק מקיף טרם הסרת שיער בלייזר ולהכיר היטב את התוצאות הפחות חיוביות האפשריות. תופעות הלוואי רלוונטיות בהסרת שיער בלייזר לגברים כפי שהן רלוונטיות לטיפולי הסרת שיער בלייזר לנשים.

מדוע קיימות תופעות לוואי בהסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר אינה פעולה שטחית, המתבצעת מעל לעור, בדומה למשחות או אפילו לגילוח. שיטה זאת קוטלת את זקיקי השערות בתוך שכבת האפידרמיס באמצעות קרני לייזר שהופכות לחום. האפקטיביות של הסרת שיער בלייזר טמונה בעובדה כי היא כוללת תהליך פולשני במידה מסוימת, אשר עשוי לגרום לתופעות הלוואי. יחד עם זאת, שיטה זאת לא הייתה יעילה לולא החדירה אל תוך העור, כך שמדובר על סיכון ידוע.

תופעות לוואי שכיחות של הסרת שיער בלייזר

תופעות הלוואי השכיחות של הסרת שיער בלייזר הן אדמומיות קלה, נפיחות נקודתית, קילוף של העור ורגישות כללית באזורים שעברו טיפול. תופעות אלו אינן חמורות ולרוב הן נעלמות עד יומיים-שלושה מיום הטיפול. מומלץ שלא להתקלח מיד לאחר הסרת שיער בלייזר ולהמתין בערך 3 שעות לאחר מכן בכדי להקל על התופעות, כמו גם להימנע מחשיפה לשמש. אם אין שיפור מומלץ לפנות לגורם המטפל ולהתייעץ איתו.

מכונים ומטפלים אשר אינם מתייחסים לנושא תופעות הלוואי של הסרת שיער בלייזר, או פוסלים את האפשרות של סכנות במהלך הטיפולים הינם חובבנים ומומלץ להתרחק מהם. רק גורמים רציניים ויסודיים יכללו את הפירוט בנוגע לתופעות לוואי או לסכנות, יגדירו את אחוזי הסיכוי ויבצעו בדיקה גופנית טרם תחילת טיפולי הסרת שיער בלייזר בכדי לשלול כמה שיותר גורמים אשר עשויים להתגלות בהמשך כבעייתיים.

תופעות נדירות וקשות במיוחד

בין התופעות הנדירות יותר של הסרת שיער בלייזר הנחשבות לקשות ולבלתי הפיכות נמצאת פגיעה ברקמות העיניים – מה שמסביר מדוע רוב המכונים אינם ממליצים על הסרת שיער בלייזר בקירוב לאיבר זה. תופעות נדירות נוספות הן כתמי פיגמנטציה באזורים המטופלים, עידוד הצמיחה במקום דיכוייה או אפילו צמיחה של שיער באזורים שהיו נטולי שיער טרם הטיפולים. תופעות אלו עשויות לקרות כאשר המטפל אינו מוסמך לעבודה עם קרני הלייזר או כאשר לא נערכה בדיקה מקיפה למטופל.

בכדי להימנע עד כמה שניתן מתופעות לוואי לאחר הסרת שיער בלייזר מומלץ להרחיב את הידע בנוגע למכונות השונות, להסמכות הנדרשות מהמטפלים ולתופעות גופניות קיימות שעשויות להזיק לטיפול. המרכז הארצי להסרת שיער בלייזר מפרט בין השאר אודות תופעות לוואי אלו, ומספק למתעניינים את כל המידע הנחוץ בעת בירור הפרטים. מומלץ להיכנס לפורטל זה במסגרת סקר השוק שיערך בין המכונים השונים.